Renate den Hollander naar Tweede Kamer, Frank Foreman beoogd nieuwe wethouder Westerveld.
Wethouder Renate den Hollander (VVD) van de gemeente Westerveld heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen een zetel behaald in de Tweede Kamer. De VVD behaalde 22 zetels; Den Hollander stond op plek 18. Zij zal namens de VVD Drenthe gaan vertegenwoordigen in Den Haag. Haar beoogd opvolger in het college van burgemeester en wethouders is Frank Foreman van de VVD Westerveld. Hij heeft jarenlang ervaring als raadslid en is ook lange tijd fractievoorzitter geweest.
Vanaf vandaag werkt Den Hollander haar opvolger al in. Zo blijft de continuïteit van haar portefeuille en lopende projecten gewaarborgd. De wethouder heeft onder andere woningbouw, ruimtelijke ontwikkeling, economie en vergunningverlening, toezicht en handhaving in haar takenpakket.
Renate den Hollander bereidt zich ondertussen voor op haar nieuwe toekomst in de landelijke politiek. Ze wordt op 12 november als lid van de Tweede Kamer beëdigd. Ze kijkt met trots en dankbaarheid terug op haar tijd in Westerveld:
“Wat ontzettend gaaf dat ik Drenthe mag gaan vertegenwoordigen in de Tweede Kamer voor de VVD! Met pijn in mijn hart ga ik stoppen als wethouder in de gemeente Westerveld. Uiteraard blijf ik betrokken bij de regio als inwoner en ik hoop dat mensen mij weten te vinden met vragen en goede ideeën.”
De gemeente Westerveld feliciteert haar van harte met deze bijzondere stap en wenst haar veel succes in haar nieuwe rol. Een officieel afscheid wordt nog gepland.